Lutnista Antoni Pilch

Lutnista Antoni Pilch

Ta strona zostanie niedługo zaktualizowana.

Pątnik

Projekt mój rozpocząłem w 2007 roku. Pielgrzymkę odbywam etapami i niekoniecznie obejmuje ona trasę z Przemyśla do Rzymu przez Kraków. Odwiedziłem więc w tym czasie wiele miejsc „nie po drodze” wszędzie spotykając się z dobrym i serdecznym przyjęciem i programu i mojej osoby.

„Pątnik” to także opowieść o moim życiu, tak ciekawym i tak pełnym muzyki. Jestem organizatorem międzynarodowego festiwalu „Lutnie Świata”, którego IV edycja odbędzie w 2010r. Wystąpiłem z „Pątnikiem” na festiwalu lutniowym w Gyor, na spotkaniu Lete Society w Anglii, w Brześciu, Mińsku i Witbesku na Białorusi i w Kijowie na Ukrainie, w wielu miastach i wsiach w Polsce. Prowadziłem przez 10lat zespół Bractwo Lutni z Dworu na Wysokiej (CD „Pacierz Polski”) a wciąż kieruję Akademią Tradycji, międzynarodowym składem przedstawicieli ziem dawnej Rzeczypospolitej w Wilna, Pskowa, Petersburga, Kijowa, Witbeska, Baranowicz, Lwowa i Krakowa (CD „Pieśni Rzeczypospolitej Wielu Narodów”). Stale gram na lutni w moim domu – Dworze na Wysokiej z XVI w., cała zaś moja muzyczna kariera trwa już ponad trzydzieści lat – jest więc o czym opowiadać.

Lutnia to dla mnie droga i mistrz, to także symbol głęboko ludzkiej harmonii, ze światem, z samym sobą i ze słuchaczami. Koncert to misterium spotkania i wspólnoty, z mojej strony zawsze objęty gorącą wewnętrzną modlitwą.

Wszelkie sprawy dotyczące ceny koncertu, przesłania CD Pątnik, szczegółów organizacyjnych można ustalić telefonicznie lub e-mailem.

Pieśni Słonne

Zanim umieszczę tutaj więcej informacji na temat programu Pieśni Słonne, zapraszam do obejrzenia mojego wykonania kilku z nich:

Pojadę Ja


Szedłem przez jedną wioskę

Nagrania

Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma nagraniami z płyty ‚Pątnik’.

One Response to Lutnista Antoni Pilch

  1. Pingback: Wysoka – the plan | karolpilch