Okolica

Rozciągający się nieopodal dworu 400 hektarowy las Zwierzyniec – rajski ogród, założony w XVI wieku, dziś jest miejscem, w którym rodzą się marzenia: bliskiego kontaktu z naturą, ciszy i harmonii w przyrodzie, spotkania z tradycją pasterską. Urocze zakątki i spotkania z pomnikami przyrody, krystalicznie czysta struga, w panoramie Tatr, Gorców i Babiej Góry, zachęca do spacerów pieszych, konnych i rowerowych. A w dalszej okolicy:

  • Klub Jazdy Konnej Bór – niezwykłe wśród miejsc jeździeckich, przez piękno krajobrazu, bliskość natury i piękne tradycje polskich ułanów, w barwie i broni podtrzymywane przez harcerzy z ZHR.
  • Muzea etnograficzne: w Zubrzycy Górnej z unikalnym skansenem skupionym wokół autentycznego Dworu Moniaków, i w Rabce, umieszczone w drewnianym kościele z XVII wieku, oraz kościół w Orawce – cenny zabytek XVII-wiecznego budownictwa sakralnego.
  • Znakomity wyciąg narciarski w Spytkowicach, o długości 650 m i różnicy poziomów 130 m, czynny w sezonie przez nieomal pół roku. W tym samym ośrodku znajduje się też kryty basen z sauną.
  • Tatry, Babia Góra, Pieniny, zamek w Niedzicy i spływ Dunajcem oraz papieskie Wadowice – w granicach 30-60 min jazdy samochodem.
  • Oświęcim i Kraków, Wieliczka – 75 min samochodem.

Zajrzyj do Galerii, aby zobaczyć zdjęcia okolicy.

Comments are closed.